Otóż rytownik przygotowując nowy stempel nie rytował ręcznie każdego jego elementu, ale używał do tego celu odpowiednich, wcześniej przygotowanych punc

Otóż rytownik przygotowując nowy stempel nie rytował ręcznie każdego jego elementu, ale używał do tego celu odpowiednich, wcześniej przygotowanych punc

Nie jest to jeszcze okres renovatio monetae, więc książę nie miał potrzeby wybijania nie wiadomo ile rodzajów monet. Stempel do tłoczenia w gumie. Zgromadził bardzo bogatą kolekcję monet ruskich i polskich, medali i orderów, banknotów, grafik rosyjskich i polskich, militariów, szkła, tkanin, obrazów i starodruków. Otóż rytownik przygotowując nowy stempel nie rytował ręcznie każdego jego elementu, ale używał do tego celu odpowiednich, wcześniej przygotowanych punc. Ja mam ten stempel z pierwszego rzutu i guma jest inna - super ekstra miękka i klejąca, ale również wypadająca z tego “kieliszka”. Hińcz natomiast zajął się skonstruowaniem kafara od wybijania monet. U mnie ulubionym i nie zawodnym od dłuższego czasu jest stempel. Niezawodnego, przezroczystego jeszcze nie znalazłam, ale uwielbiam stempel JUMBO. Stempel metalowy do tłoczenia w skórze. Należy nim posypać stempel i w odpowiedni sposób przyłożyć go do brwi. Był autorem wielu projektów medali i monet,. 7 Wykonany przez niego pierwszy stempel dwuzłotówki – odmiana “bez bomby” z dużymi literami. W gablocie tej niebywałe wrażanie robi również stempel do wybicia wielkiego medalu. Część mo net i medali podlega dodatkowemu zdobieniu w postaci złoceń, srebrzeń rantów i reliefu. Prawdopodobnie więc, stempel już w swojej pierwotnej postaci posiadał opisane wady. Gdy przejdzie kontrolę, można przystąpić do procesu wybijania monet. Ryciny medali opatrzone komentarzami o wielkiej wartości historycznej, napisane przepięknym językiem polskim. Były one przeznaczone nie do bicia, ale do tłoczenia monet o dużych nominałach i medali za pomocą dużej siły nacisku. Hińcz natomiast zajął się skonstru owaniem kafara od wybijania monet. Stempel mosiężny do tłoczenia w skórze. Pojawiły się zatem również punce, które służyły do szybkiego wybijania wzorów i dat na monecie. Stemple stalowe hartowane do wybijania w metalu stosowane głównie w pracach spawalniczych, działach kontroli jakości. Stempel więc był wypukły i szybko ulegał zniszczeniu. No to bardzo mi miło to usłyszeć :) stempel w dłoń! Niestety nie zachowały się żadne spisy osób nagrodzonych, nie wiadomo też ile takich medali mogło powstać. Patryca, z której są tłoczone kolejne matryce I i II rzędu, a w końcu właściwy stempel menniczy. Też mam ten stempel , ale gumkę czerwoną, różową i niebieska i najlepiej odbija czerwona. “Wszystkie instrumenta i machiny do wybijania i robienia pieniędzy tak srybrnych jak i miedzianych, z rozkazu. Ten stempel jest na mojej wishliście, mam nadzieję, że niedługo trafi w moje ręce.